czwartek, 29 stycznia 2015

Zapach Spalonych Kwiatów - Melissa de la Cruz

Która z nas nie marzyła kiedyś, aby posiadać choć odrobinę tajemnych mocy lub aby spotkać tego idealnego, wymarzonego faceta. Freya Bauchamp ma to wszystko. Nie dość, że spotyka się z przystojnym i bogatym Branem to jeszcze w dodatku jest czarownicą. Czego chcieć więcej? Na swoim przyjęciu zaręczynowym poznaje ona brata swojego narzeczonego - Kiliana i daje się porwać wichrom namiętności. Co z tego wyjdzie nie będę Wam zdradzać.Akcja książki toczy się w miasteczku North Hampton. To tutaj mieszkają trzy czarownice: siostry Freya (zmysłowa barmanka, specjalistka od miłosnych eliksirów), Ingrid (stateczna bibliotekarka, specjalizująca się w czarodziejskich talizmanach) oraz ich matka Joanna (potrafiąca wyciągać śmiertelników z zaświatów). Kobiety postanawiają złamać zakaz nie używania czarów, który został im narzucony przed wiekami przez Radę. Do czego to doprowadzi? Czy możliwe aby w dzisiejszych czasach na nowo odbyły się procesy czarownic znane z Salem? Tego wszystkiego dowiecie się jeśli sięgnięcie po tą książkę.

Książka " Zapach spalonych kwiatów" ma wiele wątków. Jednym z nich jest miłość. Opowiada o rozterkach, które targają kobietą kiedy staje przed wyborem pomiędzy silnym uczuciem o stabilnych fundamentach a pożądaniem z wręcz magnetycznym przyciąganiem ku nieznanemu. Fanki romansideł typu Harlquin nie powinny być zawiedzione. Poza wspomnianym romansem w książce odnajdziemy również elementy fantastyki, kryminału czy też horroru.

Melissa de la Cruz to amerykańska autorka znana z cyklu "Błękitnokrwiści" i tutaj również ich obecności zostanie delikatnie zaznaczona. Książkę czyta się szybko  ale mimo wszystko mnie nie powaliła i jestem ciut nią zawiedziona. Spodziewałam się więcej fantasy a mniej romansidła. Za to zakończenie książki jest zaskakujące i nieoczekiwane. Jest ono zapowiedzią następnych części. Niestety w Polsce kolejne tomy cyklu nie zostały wydane, więc pozostaje nam czytanie w oryginale albo oczekiwanie na tłumaczenie.
W skład serii wchodzą:
  1. Witches of East End - powyżej trailer
  2. Serpent's kiss Trailer 
  3. Winds of Salem

Porównując okładki różnych wydań książki - polska okładka najbardziej przypadła mi do gustu.

Na podstawie książki powstał serial telewizyjny "Czarownice z East Endu". Poniżej trailer.


Oglądałyście ten serial?? Ja przyznam, że nie miałam okazji ale bardzo chętnie poznam Wasze zdanie na jego temat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)