sobota, 30 maja 2015

Śledztwo na wysokich obcasach - Gemma Halliday

Literatura zna wielu detektywów rozwiązujących mniej lub bardziej zagmatwane zagadki kryminalne. Maddie z książki "Śledztwo na wysokich obcasach" ciut różni się od innych detektywów - dlaczego ?? Zapraszam na recenzję :)

Po 5 miesiącach spotykania się chłopak Maddie znika nagle bez śladu. W tym momencie ona zdaje sobie sprawę, że właściwie to nic o nim nie wie. Jakby mało było problemów  - pojawia się widmo spóźniającego się okresu. Tak zaczyna się książka Gemmy Halliday "Śledztwo na wysokich obcasach".

Jest to pierwsza część z serii. Niestety w Polsce zostały wydane 3 części, natomiast autorka napisała 9 książek + 4 opowiadania.

Główną bohaterką jest Maddie projektantka dziecięcych bucików, która stara się oczyścić z zarzutów swojego chłopaka. Zaczyna prowadzić własne, niezależne od policji śledztwo. Oczywiście jak to bywa w kobiecej literaturze, sprawę prowadzi przystojny detektyw Ramirez. Nic więcej nie będę Wam zdradzać.

Jest to typowo kobiecy kryminał. Autorka w bardzo humorystyczny sposób opowiedziała całą historię. Mimo, że jak to bywa w kryminale pojawia się również morderstwo, perypetie głównej bohaterki wywołują uśmiech na twarzy.

Nazwałabym tą książkę lekturą łatwą i przyjemną - tak na odstresowanie się po całym dniu. Polecam ją zarówno miłośniczkom kryminałów jak również romansów. Przyznam, że książka mi się spodobała i na pewno sięgnę po następne części


A jaki gatunek książek Wy lubicie?? Jak zapatrujecie się na takie połączenie kryminału  z humorem ?


4 komentarze:

 1. Ja bardzo lubię takie połączenia i właśnie na letnie dni, takie książki są idealne. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię fantastyke ostatnio :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się coś wrzucić za jakiś czas z tego gatunku :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)