czwartek, 31 marca 2016

Zabójstwo na wysokich obcasach - Gemma Halliday

Prawie rok temu pisałam Wam o książce Gemmy Halliday 'Śledztwo na wysokich obcasach". Dzisiaj będzie o kolejnej części przygód Maddie - wielbicielki markowych butów.Maddie Springer jest projektantką butów dla dzieci. Po rozwiązaniu poprzedniej sprawy staje się bohaterką pierwszych stron brukowców. Pewnego dnia na automatycznej sekretarce znajduje ona nagraną wiadomości od swojego ojca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że nie miała z nim żadnych kontaktów od czasów dzieciństwa. Do tego wszystkiego w tle słychać wystrzał z pistoletu.

Jak można się domyśleć nasza bohaterka nie byłaby sobą, gdyby nie chciała rozwikłać zagadki tajemniczego telefonu. Wybiera się więc ze swoimi przyjaciółmi do Las Vegas w poszukiwaniu ojca.

Książka jest podobnie jak poprzednia część, napisana jest prostym językiem. Jest to typowo kobiecy kryminał okraszony sporą dawką humoru. 

Mamy tutaj postacie, które poznałyśmy w pierwszej części. Jak przystało na kobiecy kryminał - mamy tutaj przystojnego gliniarza i wątek miłosny pomiędzy nim a Maddie.

Lekturę tej książki polecam Wam na wiosenne deszczowe dni. Gdy na dworze będzie szaro i smutno ta książka rozbłyśnie Wam barwnymi kolorami i światłami neonów z Las Vegas.

Jak już kiedyś pisałam w Polsce niestety zostały wydane tylko 3 z 9 tomów o przygodach Maddie Springer. TUTAJ KLIK znajdziecie moją recenzję pierwszego tomu z tej serii.


Lubicie tego typu książki ? Ja przez moją nieobecność na blogu co nieco poczytałam. Już niedługo wrzucę opis ostatniej części o przygodach Maddie - już dzisiaj zapraszam :)

2 komentarze:

  1. miałam kiedyś tą ksiązkę w dłoni ale nie wziełam do czytania;P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi się podobała - i chętnie sięgnęłabym po kolejne części :)

      Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)